יכולת להשתנות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
עפ"י רוב, אנשים מאוד מקובעים. הם יונקים מגיל מאוד צעיר ערכים, אמונות, מידע, התנהגויות וכל אלו מלווים אותם לאורך שנות ההתפתחות האישית. חלק ממה שנרכש הינו בשליטתם וחלק הם רוכשים מהסביבה והמשפחה שבה הם גדלו

חלק מהאנשים מסתדרים טוב מאוד עם המטען שאיתו התפתחו ואיתו מתנהלים בחייהם. הם מרוצים מעצמם, הם מרוצים ממה שיש להם והם לא חושבים שיש משהו שהם צריכים לעשות בכדי להשתנות, להיפך הם מרגישים חזקים וחיוניים.

לעומתם, הרבה מאוד אנשים חווים במהלך חייהם רגעים או משברים שדוחפים אותם לחשוב האם נכון שיבצעו איזה שינו בחייהם.

השינוי יכול להיות שינוי מקצועי, שינוי משפחתי, שינוי במעגל החברים, שינוי במקום המגורים, שינוי בהרגלי התזונה, שינוי בלימודים, שינוי בתחביבים ועוד. כל משהו שהתרגלנו אליו בנושא מסוים וכעת אנחנו מרגישים שאנחנו רוצים לשנות – כנראה שזה בעצם השינוי הנדרש.

נשאלות מספר שאלות :

האם אני יודע מה השינוי הנכון עבורי ?

האם אני מבין מה נדרש בכדי לבצע שינוי בחיים שלי ?

האם יש לי את האומץ לנוע על מנת לבצע את השינוי ?

מי מבטיח לי שהשינוי יביא לי את התוצאות הרצויות ? את מה שקיוויתי לו ?

כשאני בוחר לעשות שינוי, האם אני עושה אותו רק עם עצמי ? מה עוד משפיע על השינוי שאני בוחר לעשות ? אם החלטתי באמת שהגיע הזמן לבצע שינוי, אם נערכתי אליו נכון, אם אני באמת שלם עם עצמי ועם ההחלטה, האם אני יכול לצאת לדרך ? אולי אני צריך מישהו שיעזור לי וידחוף אותי קדימה לעבר השינוי ?

היכולת להשתנות מצריכה מאיתנו לשבור "עוגנים" מאוד משמעותיים. האם בכדי להשתנות צריך בהכרח לוותר על אותם "עוגנים" ? ייתכן ונדרש מעט ל"שפץ" את אותם המקומות שעבורנו הם עוגנים. כנראה שאין תשובה חד משמעית לנושא. זה תלוי בעומק השינוי, בתחום השינוי ובעיקר במוכנות המנטלית שלי וברצון שלי לבצע את השינוי.

אני יכול לחשוב על שינוי, שוב לחשוב ועוד פעם לחשוב. להעסיק את עצמי עוד ועוד במחשבות על השינוי, על הנחיצות שלו, על המוכנות שלי וכו'. משמעותית יותר הינה היכולת לעשות את השינוי. להחליט ולבצע. לקבל על עצמי מחויבות חדשה. לקבל על עצמי משהו חדש ולא מוכר ולצאת לדרך שבה בחרתי.

לא כל אחד יכול להשתנות. לא כל אחד מוכן להשתנות. לא כל אחד יודע איך. אבל כל אחד צריך.

תגובות

נשמע לכם מעניין?

משפט מעניין שיוביל את המשתמש להשארת פרטים